فعالیت ضد توموری

بیماری ام اس و گانودرما
آبان ۲۳, ۱۳۹۷
چگونه گانودرما روند پیری را کُند می کند؟
آذر ۵, ۱۳۹۷
نمایش همه

فعالیت ضد توموری

تحقیقات محققین نشان داد که عصاره هاي مختلف جدا شده از G. lucidum از رشد تومورها از طریق فعال کردن پاسخ سیستم ایمنی و تحریک تولید سیتوکین ها جلوگیري می کند . علاوه بر آن، این مواد می توانند تولید اینترلوکین را زیاد کرده و به فعال نمودن سیستم ایمنی کمک کنند ژانگ (Zhang) و لین (Lin) در سال 1999 فعالیت آنتی توموري G. lucidum را به تحریک مرگ برنامه ریزي شده توسط TFN-α آزاد شده از ماکروفاژها و TFN-γ آزاد شده از لنفوسیت هاي T مرتبط دانسته اند. بررسی اوي (Ooi) و همکاران در سال 2002 نشان داد که پلی ساکارید هاي جدا شده توسط آب جوش از قارچ گانودرما باعث تقویت سیستم ایمنی و سرکوب نمودن تومور سارکوماي 180 در انسان ها می شود.

گانودرما که برای قرن ها در شرق آسیا برای درمان انواع بیماریها از جمله اختلالات ایمنی مربوط به التهاب وسرطان استفاده می شود اثربخشی به کریستال پلی ساکارید است که مسوول تحریک سیستم ایمنی بدن یا تریتر پنها است که نشان دهنده فعالیت سیتو تو کسیک در برابر انواع سلولهای سرطانی است عصاره حاوی پلی ساکاریدها وتریترپنها برای سرکوب پتانسیل رشد ومتاستاتیک سلولهای سرطانی پستان وعوامل رونویسی توسط مهار فعالیتهای MD_231 و CYCLiNDI و downrergulatian سرکوب شده است.
سلول را در طول sum_149سلول ibsبه طور انتخابی سلولهای حیات وتهاجم سلولهای بنیادی مهار می کند در حالیکه تاثیر زیادی در از بین بردن سلولهای سرطانی پروتیین شیری دارد وآن را یک درمان بالقوه سرطان می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *