چگونه گانودرما روند پیری را کُند می کند؟

فعالیت ضد توموری
آبان ۲۵, ۱۳۹۷
شادابی و نشاط پوست با گانودرما
آذر ۵, ۱۳۹۷
نمایش همه

چگونه گانودرما روند پیری را کُند می کند؟

زمانی که سن شما به بالای 40 سال می رسد، کدام مشکلات سلامتی در انتظارتان هستند؟ برای سیستم گردش خون شما، سیستم عصبی و سیستم ایمنی تان چه اتفاقی می افتد؟ و چگونه گیاه گانودرما در طول فرایند پیری از بدن شما محافظت می کند؟

گیاهان مفید برای بهبود گردش جریان خون

وقتی سن انسان بالاتر می رود اول از همه در سیستم گردش خون دچار مشکل می شود. افزایش غلظت خون باعث کندی جریان خون در رگ ها می شود. مصرف مواد چرب مانند کلسترول و تری گلیسیریدها به تدریج افزایش یافته و در دیواره عروق انباشته می شوند.
با ضخیم تر شدن دیواره رگ های خوبی بیماری های گردش خون مانند تصلب شرایین، سفت شدن رگ های قلب و ترومبوز از راه می رسند. با باریک شدن رگ های خونی و افزایش انسداد جریان خون گردش خون در بدن کاهش می یابد. در نتیجه دیگر موادمغذی موجود در خون به قلب نمی رسد که خود در عوض منجر به مشکلات زیر می شود:
 • بیماری های قلبی عروقی
 • بروز حمله قلبی
 • آنژین
 • و تغییرات در سیستم شریانی.

بعضی از بافت های ماهیچه ای نیز پیر شده و بخاطر عدم دریافت موادمغذی مناسب ناشی از نقص در گردش خون رو به وخامت می گذارند. این مسئله منجر به تضعیف اعضای بدن و انواع بیماری ها می شود. اینها مشکلات رایج دوران سالمندی هستند که بسیاری از ما با آنها مواجه هستیم. آیا می توان با گیاه گانودرما این شرایط را بهبود بخشید؟
گانودرما حاوی تری ترپن هاست که می تواند سیستم گردش جریان خون را تقویت کرده و بطرزقابل توجهی میزان مواد چرب مانند کلسترول و تری گلیسیریدها را کاهش می دهد. مصرف این ماده فواید زیر را به همراه دارد:
 • مانع از بیماری های قلبی می شود
 • مانع از افزایش فشار خون می شود
 • عروق قلبی را سفت می کند
 • و مانع از دیگر بیماری های قلبی عروقی می شود.

مطالعات روی موش ها نشان داده اند که با تزریق گیاه گانودرما سیستم جریان در ماهیچه های قلب هم بهبود می یابد. بعلاوه، گانودرما می تواند مشکلات نقص های ماهیچه ای قلب را برطرف کند. همچنین، بطرزقابل توجهی نشانه های آنژین صدری را کاهش داده و از قلب محافظت کند. اثرات مذکور در بالا با یافته های طب کهن چین برای درمان فاکتورهای پاتوژنی در قفسه سینه، تامین انرژی حیاتی قلب و فعالیت ذهنی همخوانی دارند

گیاهی برای آرامش اعصاب

گیاه گانودرما برای درمان نورالژی (درد اعصاب) و بیخوابی بسیار مفید است. همچنین، این گیاه می تواند به موارد سلامتی زیر در بدن شما کمک کند:
 • بهبود خواب و اشتها
 • تقویت انرژی ضروری
 • تقویت حافظه
 • و احیای سرزندگی و نشاط

و همه این عملکردها فاقد هرگونه عوارض جانبی ناشی از مصرف گانودرما هستند.

گیاهی برای سیستم ایمنی

تحقیقات نشان داده اند که گیاه گانودرما سرشار از ژرمانیوم ارگانیک، تری ترپن ها و پلی ساکاریدها هستند. اینها مولفه های فعالی هستند که سیستم ایمنی را تقویت می کنند. لمفوسیت های T و ماکروفاژها اصلی ترین سلول های ایمنی بدن هستند. عناصر فعال گیاه گانودرما لمفوسیت ها و ماکروفاژ را تقویت می کنند تا بتوانند سلول های ناهنجار مانند سلول های سرطانی را از بین ببرند. در نتیجه، گانودرما در پیشگیری از سرطان و درمان آن کارساز است.
همچنین، ژرمانیوم ارگانیک، تری ترپن ها و پلی ساکاریدها می توانند ترکیب سلول های لمفوسیت و ماکروفاژ را بصورت جداگانه تقویت کنند تا فاکتور نکروز تومور و اینترفرون ترشح کنند که سلول های سرطانی را از بین می برند. تحقیقات اثبات کرده اند که گیاه گانودرما بخوبی میزان اینترفرون آلفا و اینترفرون گاما در بدن انسان را افزایش می دهد تا به این ترتیب سیستم ایمنی بدن تقویت و تنظیم شده و مانع از پیشروی سطح سرطان می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *