نازایی و عفونت‌های تناسلی

خواص ضد HIV گانودرما لوسیدوم
آذر ۵, ۱۳۹۷
اگزما چیست؟
آذر ۲۳, ۱۳۹۷
نمایش همه

نازایی و عفونت‌های تناسلی

یکی از دلایل نازایی در خانمها، عفونت دستگاه تناسلی است. عفونتها میتوانند قسمت‌های مختلف دستگاه ژنیتال داخلی یا خارجی زن را درگیر کنند و سبب درد و در درازمدت ناباروری آنها شوند.
دستگاه تناسلی زنان به دو قسمت داخلی و خارجی تقسیم میشود بخش های خارجی نظیر واژن و دهانه رحم بیشتر در معرض آلودگی هستند. عفونت این مناطق تاثیر زیادی بر روی نازایی زن ایجاد نمیکند و به درمان های ساده پاسخ میدهند دستگاه تناسلی داخلی شامل رحم، لوله های رحمی و تخمدان ها است. اساساً نوع باکتری و میکروبی که این قسمت ها را آلوده میکند با نوع آلودگی ژنیتال خارجی متفاوت است. راه آلودگی به این میکروب ها نیز متنوع است نظیر تماس جنسی آلوده، خون و...

مهمترین عارضه این عفونت ها امکان بسته شدن و آسیب لوله های رحمی است. زیرا وجود لوله های رحمی برای انتقال تخمک و باروری آن توسط اسپرم ضروری است. عفونت لوله های رحمی حدوداً 10درصد نازایی ها را تشکیل میدهد. علایم این عفونت ها بر خلاف عفونت های دستگاه تناسلی خارجی دیر بروز میکند. ممکن است در موارد خفیف تا متوسط هیچ علامتی از نظر بالینی نداشته باشند.
بنابراین پیشنهاد میشود خانم ها هر ۶ ماه تا یک سال برای کنترل سلامتی نزد متخصصین زنان مراجعه کنند. گاهی عفونت های داخلی به صورت حاد، ناگهانی و شدید به صورت تب، ترشحات واژینال و... ظاهر میشود که اگر تشخیص داده نشوند در سال های بعد یعنی هنگام مراجعه خانم برای درمان نازایی با گرفتن عکس رنگی سابقه یک عفونت در سال های قبل مشاهده میشود که باعث بسته شدن لوله ها میشود و در بعضی موارد بدون ایجاد علایم بالینی عوارض بدی بر جا میگذارد.
درکنار اقدامات پزشکی میتوانید از مکمل درمانی گانودرما نیز استفاده کنید گانودرما باعث تنظیم هورمون های بدن میشود و همچنین با تقویت سیستم ایمنی بدن عفونت های بدن را از بین میبرد و همچنین باعث تقویت تخمدان ها میشود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *